XML English Abstract Print


دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی زابل، زابل، ایران ، (mozhgan.afshin2019@gmail.com)
چکیده:   (100 مشاهده)
مقدمه: یکی از ابزارهای مهم در برانگیختن پرستاران برای ارائه مراقبتی با کیفیت و ایمن در شرایط دشوارکاری انگیزش است. هدف این پژوهش تعیین میزان انگیزش شغلی پرستاران در بیمارستان­ های ایران بوده است.  
مواد و روش ها: این پژوهش با روش مطالعه مروری منظم و فراتحلیل انجام شد. کلیه مقالات مرتبط با انگیزش شغلی پرستاران در بیمارستان­های ایران منتشر شده در پایگاه داده­ ای معتبر جستجو، جمع آوری و ارزشیابی کیفیتی شدند. در نهایت، تعداد هفت مقاله با استفاده از نرم افزار Comprehensive Meta-Analysis تحلیل شدند.
یافته‌ها: در این مطالعه بر مبنای مدل اثرات تصادفی، میانگین و انحراف معیار  انگیزش شغلی پرستاران ایران  0.23±3.09 (2.63 – 3.55 :حدود اطمینان ۹۵%) به دست آمد. بیشترین میانگین و انحراف معیار انگیزش شغلی در بیمارستان­های آموزشی در شهر همدان در سال 1394 برابر با 4.40 ± 0.03 (4.32 – 4.47 :حدود اطمینان ۹۵%) و کمترین میانگین و انحراف معیار انگیزش شغلی پرستاران در بیمارستانی روانپزشکی در کاشان در سال 1393  برابر با 1.70 ± 0.12 (1.46 – 1.93 :حدود اطمینان ۹۵%) بدست آمد. بین سال انجام مطالعات، حجم نمونه و میانگین انگیزش شغلی رابطه معنی داری وجود داشت (P<0.05).
نتیجه‌گیری: میانگین انگیزش شغلی پرستاران ایران در حد متوسط رو به بالا است. بنابراین، سیاستگذاران و مدیران نظام سلامت باید اقدامات جدی به منظور افزایش انگیزش پرستاران در بیمارستان­ ها بکار گیرند.
     
نوع مطالعه: مروری | موضوع مقاله: عمومى
دریافت: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ | ویرایش نهایی: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ | پذیرش: ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ | انتشار الکترونیک پیش از انتشار نهایی: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA code

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله پژوهش سلامت می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Health Research Journal

Designed & Developed by : Yektaweb