XML English Abstract Print


مرکز تحقیقات ارتقای سلامت، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، زاهدان، ایران ، (m_khammar1985@yahoo.com)
چکیده:   (282 مشاهده)
مقدمه: با توجه به روند افزایش مصرف غذاهای آماده، ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ حاضر ﺑﺎ ﻫﺪف تعیین میزان ﻣﺼﺮف ﻏﺬاﻫﺎی آﻣﺎده و ارتباط آن ﺑﺎ میزان افسردگی و شاخص توده‌ی بدنی در دانشجویان علوم پزشکی انجام شد.
مواد و روش‌ها: این مطالعه‌ی مقطعی در سال 1396 انجام شد. جامعه پژوهش شامل 600 نفر از دانشجویان علوم پزشکی بود که با استفاده از روش نمونه‌گیری تصادفی طبقه‌ای متناسب با حجم انتخاب شدند. در این مطالعه از پرسشنامه‌های دموگرافیک و استاندارد برای سنجش میزان افسردگی (ابزار بک) و مصرف غذای آماده استفاده شد. داده‌های بدست آمده با استفاده از متدهای کای اسکوئر و تی تست مستقل در نرم‌افزار SPSS تحلیل شدند.
یافته‌ها: 73 درصد از دانشجویان در یک هفته از غذای آماده استفاده می‌کردند. اکثریت دانشجویانی که مصرف متوسط و بالای غذای آماده داشته‌اند، مجرد (91 درصد) و مذکر (54 درصد) بودند. نتایج مطالعه حاکی از ارتباط بین مصرف غذای آماده و متغیرهای دموگرافیک و نیز شاخص توده‌بدنی بود. همچنین مصرف بیشتر غذای آماده ارتباط معنی‌داری با میزان افسردگی در دانشجویان داشت (0.05>P).
نتیجه‌گیری: مصرف زیاد غذای آماده ارتباط معنی‌داری با متغیرهای دموگرافیک و میزان افسردگی دانشجویان دارد. لذا مصرف آن‌ها باید در بین دانشجویان به دقت کنترل و پایش گردد تا از بروز تاثیرات منفی آن بر روند تحصیلی و آموزش دانشجویان پیشگیری شود.
 
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: عمومى
دریافت: ۱۳۹۷/۱۲/۷ | ویرایش نهایی: ۱۳۹۹/۳/۱۳ | پذیرش: ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ | انتشار الکترونیک پیش از انتشار نهایی: ۱۳۹۹/۱/۱۶

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله پژوهش سلامت می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Health Research Journal

Designed & Developed by : Yektaweb